>

eD EXPO propojilo odborníky napříč IT distribucí

28. 3. 2024

Ostrava, 27. 3. 2024 – Aktuální informace z IT trhu, technologické novinky pro rok 2024, networking i online vysílání. To přinesla konference eD EXPO, která v úterý 26. března přilákala do Prahy i k obrazovkám více než tisícovku účastníků.

 

 

V pražském Clarion Congress hotelu se na největší IT distribuční konferenci, pořádané distributorem eD system, sešlo téměř sedm stovek registrovaných návštěvníků, padesátka světových IT značek i zástupci z technologické skupiny eD group. Dalších několik stovek diváků se připojilo na dálku online. Celodenní program nabídnul 24 odborných přednášek, 40 výstavních stánků, 3 výstavní sály značek nebo speciální Xerox zónu. I letošní ročník se odehrál ve formátu 2 v 1 kombinující setkání v Praze a online vysílání. „Pro diváky online jsme připravili konferenční web, mobilní aplikaci, živé vysílání přednášek i pravidelné reportáže. O dění v Praze jsme navíc v průběhu dne informovali prostřednictvím sociálních sítí,“ přiblížila event manažerka Martina Brauner.

 

Konferenci v 10:00 odstartovaly moderátorka Dominika Tvrdoňová a Hanka Koutná za doprovodu marketingového ředitele eD Šimona Churého, kteří společně přivítali návštěvníky v Praze i u obrazovek. Po krátkém úvodním slovu se již pozornost plně obrátila k přednáškovým sálům. V průběhu dne zaznělo 24 odborných přednášek z úst zástupců značek Asus, Brother, Dahua, HP, HPE, Samsung, Xerox a dalších. Posluchači se díky spíkrům seznámili například s aktuálními trendy v projekční technice (Epson), prozkoumali ideální řešení pro vzdálenou komunikaci (HP Poly) a pohlédli do budoucnosti práce s umělou inteligencí (Microsoft). Velkou pozornost přilákal také výstavní sál – k vidění v něm bylo přes 40 výstavních stánků, u kterých si návštěvníci prohlédli, osahali i vyzkoušeli nejžhavější novinky z IT trhu. Součástí sálu byla také zóna kybernetické bezpečnosti s odborníky z firmy Datron (člen technologické skupiny eD group).

 

Vystavovatelé opět připravili spoustu zábavy. Stánku Samsung vévodil největší herní monitor Odyssey NEO G9, gamingový koutek Lenovo ukrýval 3D monitor ThinkVision, stánek mobilit lákal na zkoušku brýlí Apple Vision Pro a na stánku Asus proběhla show s tekutým dusíkem, při které se dokonce podařilo dosáhnout rekordu v taktování. Pozadu nezůstaly ani sály značek AOC/Philips, Epson a HP a Xerox zóna s chill out koutkem – v těch si účastníci kromě bohaté ukázky z portfolia dopřáli kávu, míchané drinky nebo třeba prosecco. Jako letošní novinku organizátoři připravili podcastové studio, ve kterém moderátoři podcastu Na Dotaz vyzpovídali rovnou na konferenci tři hosty – Petra Hniličku z Canonu, Petra Ondráše z Asusu a Petra Klementa z Microsoftu.

 

 

Po celý den byla účastníkům k dispozici mobilní aplikace Eventee – našli v ní program přednášek, mapu prostor, důležité informace nebo social wall ukazující to nejzajímavější z konference. Aplikaci ocenili i diváci připojení online, sledovat v ní mohli živé vysílání přednášek nebo eD reportérku Hanku Koutnou, která v průběhu dne navštívila vybrané stánky a sály. Kromě toho mohli využít také speciální konferenční web – na obou těchto platformách budou následně dostupné také záznamy všech přednášek. „V mobilní aplikaci i na konferenčním webu najdete kompletní archiv přednášek i stream reportérky Hanky,“ doplnila Martina Brauner. Akci po 16. hodině tradičně ukončilo slosování tomboly o hodnotné ceny, poté se hosté začali pomalu přemisťovat na večerní VIP party. Ta se po velkém úspěchu vrátila do prostor Holešovické tržnice – Haly 13.

 

Večerní program v tématu eD DISCO party si nenechalo ujít více než 400 účastníků. eD system pro své obchodní partnery připravil vystoupení kapely The RockSet, taneční disko parket, hru skořápky, tematický fotokoutek nebo třeba obývák z 90. let. „Jsme moc rádi, že téma účastníky bavilo. V průběhu večera jsme potkali nejednoho hosta ve stylovém outfitu devadesátých let. Už v tuto chvíli se těšíme, až se se všemi potkáme na naší další konferenci v Praze, která se uskuteční na podzim,“ neskrývala nadšení eventová manažerka a zároveň pozvala na další akci.

 

 

Fotogalerie z konference: https://photos.app.goo.gl/3qUQLDRT8WLqXB8GA

Archiv přednášek: https://www.edecko.cz/edexpo24-zaznamy/

 

Tiskový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz