>

eD system je oficiálním distributorem zámků SmartKeeper

1. 4. 2021

Ostrava, 1. 4. 2021 – Nabídka předního distributora eD system se v dubnu rozrostla o značku SmartKeeper. Ta se specializuje na fyzické zabezpečení portů počítačů a notebooků.

 

 

„Produkty SmartKeeper fungují jako takzvané záslepky či zámky portů. Využívají se tehdy, když majitel nebo provozovatel daného notebooku či počítače nechce, aby porty těchto zařízení byly využívány. Například se bojí, že port může být poškozen, může se v něm něco zlomit nebo do něj může být vložena zavirovaná flashka,“ vysvětlil využití produktů Dominik Rykala, který má v eD značku na starost. Pro první otestování produktů doporučuje startovací sadu obsahující jeden klíč a několik zámků.

 

Kromě zámků, které blokují porty pro používání, jsou i takové, které uzamknou připojený kabel v portu a zabrání jeho vytažení (a případné krádeži klávesnice nebo myšky).

 

Zámky portu a jejich klíče jsou k dispozici v několika barevných variantách, vyráběny jsou například v oranžové, černé či zelené barvě. Zámek dané barvy pak lze vždy odemknou jen stejně barevným klíčem. Přístupy k různým konektorům tak může majitel zařízení nastavit různým uživatelům.

 

Bezpečnostní záslepky SmartKeeper se doposud vyráběly jen pro zákazníky na míru, a to pod značkou SmartKeeper Professional, která nabízí unikátní vzor klíče pro každého zákazníka. Nyní výrobce přišel na trh s produktovou řadou Essential, která cílí na maloobchod.

 

Více informací o produktech SmartKeeper poskytne produktový manažer eD:
Dominik Rykala
+420 597 444 229
drykala@edsystem.cz

 

Tiskový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz