>

eD system přerozdělil kompetence na softwarové unitě. Vede ji Oldřich Kožusznik

31. 7. 2018

Ostrava, 31. 7. 2018 – Dosavadní manažer skupiny nákupu pro český trh Oldřich Kožusznik rozšířil od června své kompetence také na Slovensko. Softwarový tým distributora si přerozdělí další funkce od 1. srpna 2018.

 

Oldřich Kožusznik tak od června vede softwarovou unitu v obou zemích. „Krom toho bude od 1. srpna na Slovensku produktově zastřešovat komodity, o které se stará i v Česku, to znamená segment OEM a FPP/ESD, Office. Tím pádem zůstane částečně i nadále v roli produktového manažera,“ uvádí Jan Novák, ředitel nákupu eD system a. s.

 

Z části tak vypomůže produktovému manažerovi Richardovi Procházkovi, který má tuto oblast pro slovenský trh na starosti. „Richard nyní bude mít více času a prostoru soustředit se na své další komodity, konkrétně Microsoft OLP, OVS a OV smlouvy,“ upřesňuje Oldřich Kožusznik.

 

Jak dodává, s posílením eD na slovenském trhu od srpna pomůže také dosavadní asistent nákupu pro Českou republiku Jan Šumpich. Distributor dále kvůli posílení týmu hledá referenta pro Microsoft do Bratislavy.

 

Dalších třech členů české části softwarového týmu se srpnové přerozdělení kompetencí nedotkne. Michal Jílek se bude nadále starat o Microsoft OLP, OVS a OV smlouvy. Michal Burkowicz o značky Norton a Symantec. A Vojtovi Krausemu zůstávají AVG, Avast, Adobe, Corel, Kaspersky, Nero, Veeam a VMware.

 

 

Oldřich Kožusznik nastoupil do eD system již před 17 lety na pozici produktového manažera. Na starosti měl kompletní portfolio značky Microsoft, včetně licenční politiky v oblasti Open programů. V září roku 2007 byl jmenován manažerem skupiny nákupu pro software, a to pro Českou republiku. V souvislosti se sjednocováním řízení v českém a slovenském eD, vykonává tuto funkci od června 2018 také pro slovenský trh.

 

V oblasti produktů, které má na starosti, se mu dlouhodobě daří udržovat společnost eD system na předních příčkách z hlediska podílu na trhu.

 

I díky jeho aktivitám se do portfolia distributora podařila získat řada softwarových značek. „Příkladem je třeba ABBYY, se kterou jsme začali prakticky z nuly a dnes máme přímou distribuci s plnou podporou vendora,“ přibližuje Oldřich Kožusznik. Zalistovat se podařilo také Acronis nebo Veeam. „Ty sice zajišťujeme pouze subdistribučně, věříme ale, že vzhledem k jejich síle tento statut do budoucna změníme a budeme je distribuovat napřímo,“ doplňuje Kožusznik.

 

Softwarová unita v eD system pracuje i s mnoha menší značkami třetích stran na lokální úrovni. Snaží se tak reagovat na všechny požadavky partnerů a mít tedy co nejširší, ale zároveň komplexní, nabídku softwaru.

 

V posledním roce se tomuto týmu podařilo domluvit spolupráci na prodejích Microsoft Surface. „Zprvu se jednalo jen o samotná zařízení, dnes však máme v nabídce rozšířenou část příslušenství a jsme schopni zajišťovat servis a vše s tím spojené,“ dodává asistent nákupu Jan Šumpich, který má tyto produkty na starosti.

 

Více informací o přerozdělení odpovědnosti v softwarovém týmu poskytne:
Oldřich Kožusznik
+420 724 222 011
okozusznik@edsystem.cz

 

Tiskový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz