>

eD WORLD online přinesl 21 hodin živého vysílání i 30 světových IT značek

4. 10. 2021

Ostrava 1. 10. 2021 – IT distribuční trh má za sebou další online konferenci. Podzimní eD WORLD online v 21 hodinách živého vysílání nabídnul třicítku odborných přednášek, patnáct virtuálních stánků i panelovou diskusi. K největšímu IT distribučnímu setkání se připojilo na 30 světových IT značek a u svých obrazovek jej sledovalo přes šest stovek diváků.

 

V pořadí již pátou online konferenci pro zákazníky z Česka i Slovenska ve čtvrtek 30. září 2021 připravil IT distributor eD system. Centrem dění celé akce se již tradičně stala speciální konferenční microsite na adrese www.edworld.cz.

 

Diváci se jejího spuštění dočkali o den dříve, tedy ve středu 29. září. Dopředu si tak mohli projít rozhraní webu i výstavní sál s virtuálními stánky. Jako s každou další online konferencí i nyní webové stránky prošly vylepšením. Na návštěvníky čekal nový vizuál i funkcionality. Upgrade webu však nebyl jedinou novinkou, kterou si organizátoři pro podzimní konferenci připravili. Také tradiční vysílání ze dvou sálů se dočkalo rozšíření. Nově tak přibyl třetí, edukativní sál, který poskytl řadu inspirativních přednášek z oblastí komunikace se zákazníky, marketingu nebo kyberbezpečnosti. „S každou další konferencí se snažíme přinést něco nového. Tentokrát jsme se rozhodli dát divákům možnost získat přehled o těch oblastech byznysu, které v dnešní době prostě a jednoduše musíte znát. Proto vznikl edukativní sál,“ přiblížila novinku Martina Brauner, organizátorka konference eD WORLD online.

 

Samotné živé vysílání pak odstartovalo ve čtvrtek 30. září, devátou hodinou ranní v profesionálním televizním studiu. Diváky přivítal moderátorský tým ve složení Veronika Hatala, Hanka Koutná a Šimon Churý. Marketingový ředitel eD takto doplnil sehrané duo zkušených moderátorek, aby se ujal moderace nového edukativního sálu. Společně diváky provedli programem celého dne a předali tipy, jak si den užít co nejlépe. Následně začal blok přednášek, a to paralelně ve všech třech sálech.

 

Přednášek bylo pro diváky připraveno celkem 24+7. Konkrétně 24 jich zaznělo z úst zástupců světových IT značek. Na obrazovkách se v průběhu dne objevily značky jako Samsung, HP, Epson, Intel, Brother a další. Zbylých sedm přednášek pak bylo součástí edukativního sálu. Své know-how zde předali známá jména z firem Veritas, DNS, DFMG, E LINX, Seduo a Mluvii. V rámci odborných přednášek byly opět připraveny také oblíbené produktové ukázky. Své novinky živě představilo devět značek. Mezi nimi se objevily například projektory a tiskárny Epson, inteligentní panel Huawei IdeaHUB nebo ultraprohnutý monitor Samsung Odyssey G9.

 

V průběhu vysílání diváci mohli vyslechnout i panelovou diskusi na téma kyberbezpečnost – ukládání a zálohování dat. V té diskutovali ředitel e-commerce eD system Michal Pavlorek, Senior Technology Consultant ze společnosti Veritas Josef Honc, Security Consultant z DNS Jan Nguyen nebo vedoucí ICT oddělení E LINKX Jiří Polášek. Moderace se pak ujal marketingový manažer Roman Antes.

 

Také výstavní sál nabídnul spoustu obsahu. Připraveno bylo patnáct virtuálních stánků, které přinesly představení produktových novinek, materiály ke stažení, zajímavá videa nebo odkazy. Novinkou na stáncích byly aktuální promoakce značek nebo interaktivní online chat, který umožnil spojit se se zástupci vybraných IT značek napřímo. Na své si přišly i soutěživé duše, a to v dopoledním i odpoledním kvízu nebo na anketách jednotlivých stánků. Celkově si diváci odnesli ceny v hodnotě 200 tisíc korun.

 

Do konference se zapojilo přes 30 IT značek a živě ji sledovalo více než šest stovek registrovaných diváků. Organizátoři však očekávají postupný nárůst počtu zhlédnutí, a to díky webu edworld.cz. Ten bude aktivní ještě po několik týdnů, a to včetně veškerého obsahu a záznamu přednášek. „Předpokládáme, že celkový počet zhlédnutí by se měl díky dostupnému záznamu v následujících týdnech přehoupnout přes dva tisíce,“ uzavřela Martina Brauner, event manažerka eD system.

 

Tiskový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz