>

Setkání eD PROFI přilákalo účastníky z Česka i Slovenska

4. 6. 2021

Distributor eD system pro své partnery ve středu 2. června připravil další online konferenci. Setkání prodejců IT z Česka a Slovenska eD PROFI se zúčastnilo patnáct světových IT značek a navštívily jej téměř čtyři stovky účastníků. Ti v průběhu osmihodinového vysílání vyslechli třináct odborných přednášek a na stránkách edprofionline.cz získali přístup také do výstavního sálu s jedenácti virtuálními stánky. Celým dnem diváky již tradičně provedla moderátorka Hanka Koutná.

 

 

Centrum dění setkání eD PROFI se opět odehrálo na speciální, plně responzivní platformě edprofionline.cz. Organizátoři z řad distributora eD system pro diváky připravili plně virtuální prostředí zahrnující výstavní sál s virtuálními stánky, živé osmihodinové vysílání, řadu anket a soutěžních kvízů i dostatek prostoru pro interakci. Díky dvěma měsícům a stovkám hodin příprav na diváky v rámci setkání opět čekala řada vylepšení oproti předchozím online akcím. „Jmenovitě se jednalo například o ukázky produktů konkrétních značek s odkazy na český i slovenský eD SHOP, možnost přímého chatu na vybraných stáncích, soutěžní ankety na jednotlivých stáncích, technická vylepšení platformy či plná responze stránek,“ upřesnila vylepšení organizátorka akce Martina Brauner.

 

Vhledem k nabitému programu se tentokrát návštěvníci dočkali oficiálního spuštění stránek edprofionline.cz o den dříve, tedy v úterý 1. června. Díky dřívějšímu zpřístupnění platformy získali dostatek času na to, aby si mohli v klidu projít veškerý připravený obsah, výstavní stánky zapojených značek nebo kompletní program konference. Oficiální zahájení pak připadlo na středu 2. června.

 

Úderem deváté hodiny ranní se v prostorách pražského vysílacího studia opět rozezněla známá znělka signalizující start celodenního setkání eD PROFI. Vzápětí již připojení diváci mohli na svých obrazovkách vidět známé tváře moderátorky Hanky Koutné a marketingového ředitele eD system Šimona Churého, kteří společně se slovenským obchodním ředitelem Patrikem Kajúchem přivítali partnery z Česka i Slovenska, a oficiálně odstartovali živé vysílání.

 

Pro návštěvníky bylo připraveno osmihodinové vysílání v rámci kterého zaznělo přesně třináct odborných přednášek. Živě na kameru vystoupili zástupci značek Acer, Canon, Intel, Samsung, Samsung Smart Signage, Lenovo a Legrand. Ze svých domovů či kanceláří se pak na dálku připojily značky Sharp/NEC, REMA, Verbatim a Western Digital. V průběhu přednášek Intel, Legrand a Lenovo diváci mohli zhlédnout také živou ukázku produktů ze speciálního showroomu. Zažít tak mohli veřejnou premiéru novinky Lenovo X1 Titanium Yoga a prohlédnout si minipočítač Intel NUC nebo novinky ze stáje chytrých zařízení Legrand. Návštěvníci zároveň dostali možnost po celý den pokládat vybraným značkám dotazy skrze aplikaci Slido.

 

I tentokrát byla pro návštěvníky připravena také speciální přednáška. Té se ujali obchodní ředitel eD system Tomáš Jungmann a ředitel nákupu Jan Novák, aby společně představili služby eD DaaS a eD SaaS, které distributor nově nabízí svým partnerům. V rámci 25 minut přiblížili podstatu služby, tedy pronájem IT zařízení a softwaru jako služby, vysvětlili výhody pro prodejce i koncové zákazníky a vše přiblížili na konkrétních modelových ukázkách.

 

Spoustu zajímavého obsahu zahrnující nejdůležitější informace, novinky ze stáje světových IT značek, produktové ukázky, produktové listy, produktová videa nebo zajímavé odkazy čekalo na diváky ve výstavním sále. Virtuálních stánky si připravily značky AOC, APC, Aveli, Canon, Intel, Legrand, Lenovo, Samsung, Samsung Smart Signage, Philips a Western Digital. Další dva stánky byly připraveny přímo ze strany eD system. Stánek eD DaaS/eD SaaS byl zaměřen na představení výše zmíněných služeb a diváci na něm mohli zároveň také pokládat otázky přímo skrze chat. Mediální koutek pak seznámil s projekty Otestováno eDéčkem a Magazín eDéčko.

 

Již tradičně byla pro diváky připravena také řada příležitostí vyhrát ceny, a to prostřednictvím dvou soutěžních kvízů nebo anket přímo na stáncích. Soužit mohli o hodnotné ceny partnerů, například Samsung Smart monitor, APC záložní zdroje, sluchátka od Lenova nebo vouchery na víkendové pobyty. Před 17 hodinou odpolední, těšně po vyhlášení výherců odpoledního kvízu se na obrazovkách opět objevil Šimon Churý, aby divákům i zástupcům značek poděkoval za účast a ukončil živé vysílání. Zároveň zdůraznil, že ani tentokrát oficiálním ukončením vysílání celá akce nekončí. Stránka edprofionline.cz včetně veškerého obsahu bude opět dostupná ještě měsíc po akci, diváci se tak k jejímu obsahu mohou vracet. Připraven bude také záznam přednášek.

 

Počet diváků v den akce překonal hranici pěti stovek. Právě díky dostupným záznamům a nadále fungující platformě edprofionline.cz však organizátoři očekávají další nárůst návštěvníků. „Dle zkušeností z předešlých online akcích očekáváme přibližně zdvojnásobení návštěv stránek i zhlédnutí přednášek. Například u předešlé konference eD EXPO jsme se dostali na téměř tři tisíce zhlédnutí. Celkové číslo pro eD PROFI by se tak mohlo přehoupnout nad tisícovku,“ předpověděla Martina Brauner.

 

Kompletní informace o celé akci mohou zákazníci najít také na stránkách edecko.cz/edprofi. Oficiální stránky distributora slouží jako informační hub, kde návštěvníci již před akcí mohli získat důležité informace o celé akci, procesu registrací, připravovaném programu nebo obsahu, který organizátoři přichystali. Po ukončení vysílání zde přibyl také záznam z vysílání, reportáž nebo fotoreport z akce.

 

Tiskový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz