>

Společnost eD system opět přispěla na dobročinné účely

3. 2. 2020

Ostrava, 20. 1. 2020 – Částkou 60 tisíc korun a také oblečením a věcnými dary přispěl v loňském roce přední český IT distributor eD system a.s. na vybrané charitativní projekty. Mezi podpořenými organizacemi byly Mobilní hospic Ondrášek, neziskový spolek Colliery SRDCEM a nezisková organizace MOMENT ČR.

Společnost eD system se aktivně zapojuje do pomoci neziskovým organizacím již od roku 2011. Prostřednictvím eD fondu pomoci podporuje spolky a organizace, které poskytují služby sociálně, zdravotně či společensky znevýhodněným lidem. Do fondu mohou celoročně přispívat jak zaměstnanci, tak i zákazníci a obchodní partneři společnosti a na konci roku jsou vždy získané příspěvky zdvojnásobeny vkladem ze zisku firmy.

 

V prosinci loňského roku rozdělil eD system mezi neziskové organizace celkem 60 tisíc korun. Částkou 50 tisíc korun podpořil Mobilní hospic Ondrášek a částkou 10 tisíc korun neziskový spolek Colliery SRDCEM. Více než 397 kg oblečení a věcných darů pak putovalo do sítě dobročinných second handů MOMENT ČR, které prodejem získaného oblečení dále finančně podporují například denní stacionář Žebřík, neziskovou organizaci Kola pro Afriku nebo projekt na záchranu slonů Save Elephants.

 

Jsme rádi, že jsme i v letošním roce mohli prostřednictvím eD fondu pomoci podpořit Mobilní hospic Ondrášek, který poskytuje odbornou péči nevyléčitelně nemocným v jejich domácím prostředí. Neziskový spolek Colliery SRDCEM se zaměřuje na podporu cvičení osob se zdravotním handicapem a v loňském roce jsme jej podpořili poprvé. Spolek Colliery SRDCEM byl vybrán na doporučení našeho kolegy a velice oceňujeme, že se zaměstnanci eD system do výběru charitativních organizací každoročně aktivně zapojují,” vyjádřila se k darům Kateřina Chambers, personální ředitelka eD system. Zároveň dodala, že i v roce 2020 bude společnost ve výběru finanční pomoci nadále pokračovat.

 

Tiskový kontakt eD system a. s.:
Šimon Churý
+420 724 222 045
schury@edsystem.cz